Day: October 12, 2018

Rruga ne “Lagjen Metushaj”, Suk 1

Rruga në lagjen Metushaj nuk do të jetë më problem për banorët e zonës.
🔛Sapo ka filluar ndërhyrja në këtë lagje , ndërhyrje e cila do të përmirësojë cilësinë e jetesës së banorëve .
Ky investim realizohet nga të ardhurat e Bashkisë.
Zgjidhje përfundimtare për problematikat e akumuluar ndër vite.✅
[lsvr_gallery images=”8988,8989,8990,8991,8992,8993,8994″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Rikonstruksioni i lagjes së Doganëve, Arapaj

Jemi në lagjen e Doganëve, fshati Arapaj.
Kemi filluar me rikonstruksionin e rrugës për ti sjell më afër urbanizimin banorëve të kësaj zone.
Investime në çdo fshat.
#gjithëvëmendjapërju[lsvr_gallery images=”8970,8971,8972,8973,8974″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Takimi me gratë sipërmarrëse

Dita sot nisi me një takim me gratë sipërmarrëse.
Një nismë e Bashkisë Roskovec për të mbështetur këtë kategori grash të cilat zënë një vend shumë të rëndësishëm në komunitetin tonë në sajë të punës së tyre të palodhur.
Kryetarja e Bashkisë zj. Majlinda Bufi iu prezantoi projektet që Bashkia do të filloi së shpejti për të mbështetur gratë sipërmarrëse të cilat kanë një biznes ose kanë një ide biznesi të cilën duan ta realizojnë.
“Zhvillimi i politikave për gruan sipërmarrëse është objektiv i rëndësishëm i Bashkisë Roskovec sepse fuqizimi ekonomik i gruas është nevojë dhe domosdoshmëri për zhvillimin e qëndrueshëm të vendit”- tha ndër të tjerat Kryebashkiakia zj. Bufi.
#GratëSipërmarrëse
#BashkiaRoskovec[lsvr_gallery images=”8998,8999,9000,9001″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Panairi”Shqipëria punon Tokën”

Sot, në Tiranë, është zhvilluar panairi “Shqipëria punon Tokën”. Ky është panairi më i madh bujqësor, blegtoral, që hapi dyert për fermerë, blegtorë dhe sipërmarrës shqiptarë dhe atyre të trojeve shqiptare jashtë kufirit, si Kosova dhe Maqedonia.
Bashkia Roskovec ishte e pranishme me produktet e prodhuara nga zona jonë dhe ka prezantuar me një ekspozitë fotografike monumentet kulturore dhe natyrore.
Të rinjët të veshur me veshjet tradicionale bënë një prezantim dinjitoz të Bashkisë sonë.
Këtij panairi iu bashkua dhe pastiçeri “Bleta” me produktet e saj tashmë të njohura jo vetëm në zonën tonë por edhe më gjerë.
# ShqipëriaPunonTokën
#PromovimProduktesh
#BashkiaRoskovec[lsvr_gallery images=”8978,8979,8980,8981,8982,8983,8984″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]