Day: October 5, 2018

Dhurim gjaku- Shpëto një jetë

Bashkia Roskovec iu bashkua nismës së ndërmarrë nga Aleanca për Dhurimin e Gjakut, për dhurimin vullnetar të gjakut. Disa punonjës të Bashkisë dhe qytetarë u paraqitën pranë Qendër Social Kumunitare ku ishte ngritur dhe përgatitur mjedisi për dhurimin e gjakut.
Një falenderim i veçantë i shkon të gjithë dhuruesve të cilët u bënë pjesë e kësaj nisme humanitare.
Sot mundëm të shpëtonim jetën e dikujt.
Edhe Ti mundesh.
Jo vetëm sot, çdo ditë ne mundemi!
#DhuroGjak-#ShpëtoNjëJetë[lsvr_gallery images=”9047,9048,9049,9050,9051″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Rruga e Xhokallarëve, Strum

Rruga e Xhokallarëve dhe rruga e varrezave në Strum i janë nënshtruar rehabilitimit.
Bashkia Roskovec do të vazhdojë të ndërhyjë në të gjitha rrugët kryesore dytësore në territorin e saj. Ndërhyrja ka nisur në akset më problematike dhe të rëndësishme.
#Infrastruktura_Rrugore
#Bashkia_Roskovec[lsvr_gallery images=”9060,9061,9062,9063,9064,9065,9066″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]