Day: October 30, 2018

Kurse anglishte për komunitetin Rom

Të rinjtë e komunitetit Rom dhe Egjiptian kanë filluar kurset falas të anglishtes.
Ky shërbim ofrohet nga Bashkia Roskovec si një nga kërkesat e ardhura nga vetë komuniteti Rom në takimet publike të realizuara me Kryetaren e Bashkisë zj. Majlinda Bufi.
Kurset zhvillohen pranë Qendrës Social Komunitare, çdo ditë të martë dhe të enjte.[lsvr_gallery images=”9507,9508,9509,9510,9511,9512″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Rehabilitimi i rrugës së Gogallarëve

Infrastruktura rrugore është shumë e rëndësishme dhe një nga prioritetet kryesore të Bashkisë Roskovec. Vazhdohet të punohet intesivisht për rrugët e brendshme të lagjeve. Një punë që nuk është ndalur asnjë ditë dhe do të vazhdojë kështu në të gjithë territorin e Bashkisë.
🔛Jemi duke rehabilituar rrugën në lagjen e Gogallarëve, Ngjeqar.
Punohet në çdo fshat nën juridiksionin e Bashkisë Roskovec. ✅[lsvr_gallery images=”9491,9492,9493,9494,9495″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]