Day: June 19, 2017

Rilindje Urbane

Një premtim i mbajtur.
U premtua se të gjithë banorët e Kumanit fal Rilindjes Urbane do të kishin një qendër të kompletuar.
Transformimi sot është më shumë i dukshëm dhe me vendosjen e këndit të lojrave për vogëlushët të cilët e përuruan ende pa u përfunduar.
[lsvr_gallery images=”5452,5453,5454,5455,5456″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

“Ish ndërmarrja Bujqësore”

Investimet në infrastrukturë nuk kanë të mbaruar. Puntorët e bashkisë Roskovec janë duke punuar në lagjen e ashtuquajtur “ Ish ndërmarrja Bujqësore”. Pas kanalizimeve dhe ujrave të zeza, ka filluar ndërtimi i trotuarit i cili do të pasohet me rikonstruksionin e rrugës.
Është vetëm një nga punët që kemi programuara të bëjmë.
#Infrastruktura_Rrugore
#Bashkia_Roskovec
[lsvr_gallery images=”5403,5404,5405,5406,5407″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]