Day: October 31, 2021

” Fjala Artistike “

Tetori i mbushur me aktivitete nè Roskovec📚 ➡️”Fjala artistike” 📚 një konkurs që përgjatë 3 ditëve bëri bashkë talente nga 14 shkolla të Roskovecit.
📌Sektori i Kulturës në bashkinë Roskovec, në bashkëpunim me Zyrën Vendore Arsimore, në kuadër të muajit Tetor, muaji i Letërsisë dhe Arteve, organizoi konkursin e “Fjalës Artistike “.
Një garë artistike, ku u përzgjodhën intepretimet më të mira vlerësuar nga një juri profesioniste.
Përgëzime të gjithë pjesëmarrësve dhe fituesëve .

Takim me delagacionin e GIZ-it

Në bashkinë Roskovec patëm kënaqësinë të mirëprisnim delagacionin e GIZ-it, me të cilët trajtuam problemet e menaxhimit dhe trajtimit të mbetjeve urbane.
🙏Përmirësimi i këtij shërbimi me mjete teknologjike për transportin deri në incenerator të mbetjeve , mbetet synimi ynë më i afërt.