Day: May 12, 2017

Përmirësimi i Infrastrukturës Rrugore

Rruga e Stanit , rruga Shabanaj dhe rruga e Gogajve në Njësinë Administrative Kurjan, të lëna në harresë për shumë vite. Rrugë të cilat ishin tërësisht të shkatërrura që paralizonin lëvizjen e banorëve dhe automjeteve.
Bashkia Roskovec ka filluar punën për rehabilitimin, sistemimin dhe mbushje me inerte të këtyre segmenteve në mënyrë që t’ja lehtësojë sadopak banorëve jetesën deri në gjetjen e një zgjidhjeje përfundimtare.
#PërmirësimInfrastrukturësRrugore#
#BashkiaRoskovec#
[lsvr_gallery images=”4965,4966,4967,4968,4969,4970″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Përgatitjet për sezonin e vaditjes

Vetëm pak ditë më parë këtu jo vetëm nuk mendohej për vaditje, por as shenjë kanali nuk kishte.
Sot, pas shumë vitesh harresë, puntorët e Sektorit të Pastrim Gjelbërimit në kanalin që lidh lagjen Agaçaj Suk 1 me Jagodinën deri të nënstacioni elektrik , kanë mundur të sigurojnë pastrimin e këtij kanali i cili do të mbulojë me vaditje të gjithë sipërfaqen e parcelave bujqësore në atë zonë.
#InvestimeNëKomunitet
#BashkiaRoskovec
[lsvr_gallery images=”4957,4958,4959,4960,4961,4962″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]