Day: May 11, 2017

Pritja me Komunitetin

Gjithmonë e më pranë qytetarëve në nevojat që ata kanë.
Si çdo ditë të enjte edhe sot u zhvillua takimi me komunitetin në ambientet e bashkisë Roskovec. Pritja e rradhës u bë nga vetë Kryetarja e bashkisë Znj. Majlinda BUFI së bashku me K/ Administratorin z.Kadri Hyska dhe N/ Kryetarin z. Isa Hoxha të cilët dhanë përgjigjet dhe sqarimet përkatëse për çdo pyetje dhe shqetësim.
#PunojmëÇdoDitë
#SqarojmëÇdoQytetarë
#PranëKomunitetiPërÇdoNevojë
#BashkiaRoskovec

[lsvr_gallery images=”4948,4949,4950,4951,4952,4953,4954″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Dhuna në familje, thyej heshtjen, thuaj JO dhunës ndaj gruas

“Dhuna në familje, thyej heshtjen, thuaj JO dhunës ndaj gruas”
Kjo ishte tema e takimit sensibilizues të organizuar ditën e djeshme nën kujdesin e Drejtoreshës së Qendrës Shëndetësore Kuman znj. Blerina Buzi. Qellimi i takimit ishte rritja e ndërgjegjësimit në nivel lokal se dhuna e bazuar tek gjinia është shkelje e të drejtave të njeriut.
Të pranishëm në këtë takimi ishin Administratori i Njësisë Administrative Kuman z. Dritan Shahu dhe pjestarë nga komuniteti.
Askush nuk mund t’iu bëjë të ndiheni inferior pa lejen tuaj!
Dhuna në familje shkatërron jetën tënde!
[lsvr_gallery images=”4940,4941,4942,4943,4944,4945″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]