Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VAKSINAT ANTIGRIP

Në kuadër të emergjencës së situatës gripale dhënë nga Ministria e Shëndetësisë, të gjitha Qendrat Shëndetësore të Bashkisë Roskovec janë furnizuar me vaksinën antigrip prej datës 05.01.2017. Në të gjitha Q.Sh. po aplikohet çdo ditë kjo vaksinë për të gjitha grupet e rriskut të dhënë në udhëzimet e MSh dhe IShP ( mosha e tretë dhe pacientët me sëmundje kronike )
Vaksinimi është një nga masat kryesore dhe më efikase për parandalimin e Gripit. Qendrat Shëndetësore, si dhe i gjithë personeli, janë në gatishmëri të plotë në 7 ditë të javës.
[lsvr_gallery images=”4065,4066,4067,4068,4069″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]  

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x