Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Romacted faza e dytë

24 Qershori, Dita Nderkombetare e Ballkano-Egjiptianeve➡️ vendosur nga Asambleja e parë e Egjiptianëve e mbledhur në 1990 në Ohër.
↔️Ditën e djeshme bashkë me Znj.Orsiola Kurti, Z. Adriatik Hasantari, Znj.Xhesika Korra dhe Z.Sead Kazanxhi u prezantua në bashki fillimi i fazës së dytë të ROMACTED Znj.Majlinda Bufi rikonfirmoi angazhimin e Bashkisë Roskovec në përfshirjen sociale të komunitetit Rom në nivel vendor .
Tashmë, Bashkia Roskovec , fal angazhimit të përbashkët ka :
✅Planin Vendor të Integrimit të Pakicave Rome dhe Egjiptiane të Bashkisë Roskovec,
✅Udhëzuesin ROMACTED,
✅Udhëzuesin për Bashkitë për Buxhetimin e Përgjithshëm për Pakicat Rome dhe Egjiptiane dhe ROMACTED në një vështrim për Bashkinë Roskovec.[lsvr_gallery images=”13289,13290,13291,13292″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x