Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

HAPJA E RRUGEVE TE BLLOKUARA NGA BORA

Bashkia Roskovec ka filluar aksionin për pastrimin dhe hapjen e rrugëve të bllokuara pas borës që mbuloj gjithë zonën. Punonjës të Ndërmarrjes së Pastrimit, që në orët e para të mëngjesit, filluan me gërryerjen me skrep dhe hedhjen e kripës me qëllim eleminimin sa më shpejt të pranisë së akullit në rrugë. Pas këtyre masave të marra, situata po shkon drejt përmirësimit. Të gjitha instancat e Bashkisë do të jenë në gatishmëri për çdo rast urgjence.
Pak më shumë kujdes në rrugë nga të gjithë.
[lsvr_gallery images=”4051,4052,4053,4054,4055″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x