Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Festa e Fëmijëve

Dita e 1 Qershorit edhe në kopshtet dhe shkollat e bashkisë Roskovec solli gaz e hare.🎈🎉🎈
Ishin vogëlushët e kopshtit në Arapaj “Rramen Dashi”, të njësisë administrative Strum, të cilët organizuan një koncert me rastin e festës së tyre.
E pranishme në këtë aktivitet ishte dhe kryetarja e bashkisë Roskovec zj. Majlinda Bufi. Në mesazhin e urimit, Kryetarja uroi fëmijët me rastin e 1 Qershorit duke shprehur edhe dëshirën që jeta e tyre të jetë sa më e lumtur.
Këngë, valle , recitime dhe skena improvizimi u duartrokitën nga kryebashkiakja Bufi, mësues, gjyshër, prindër e fëmijë të shumtë.
Kryetarja e bashkisë shpërndau për të gjithë fëmijët çertifikata. Lumturia dhe emocionet dalloheshin lehtësisht në sytë e vogëlushëve.
Me këto aktivitete bashkia e Roskovecit synon kultivimin e vlerave kulturore, edukimin përmes veprimtarive masive. Duke u rritur me këtë frymë brezat e vogëlushëve, zhvillojnë edhe pasionin e tyre për artin dhe muzikën.

#Festa_e_1_Qershorit
#Fëmijët_e_Bashkisë_Roskovec
[lsvr_gallery images=”5263,5264,5265,5266,5267,5268,5269,5270,5271,5272″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]  
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x