Day: May 16, 2018

Të njohim problematikat më nga afër

Dita fillon me pasqyrimin e një takimi pune.
Drejtorat e shkollave të Bashkisë Roskovec, të mbledhur në një tryezë të rrumbullakët, për të diskutuar rreth problematikave që ata hasin në praktikën e përditshme të punës.
Të njohim nga afër problematikat, nevojat, për të qënë më efiçent në zgjidhjen e tyre.
[lsvr_gallery images=”8124,8125,8126,8127,8128″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Forumi Ndërkombëtarë i Kryetarëve të bashkive

Kryetarja e Bashkisë së Roskovecit znj. Majlinda Bufi gjatë konferencës “Forumi Ndërkombëtarë i Kryetarëve të bashkive”, konferencë e cila po zhvillohet në Malawe të Afrikës.
Të pranishëm në këtë konferencë janë Kryetarë të bashkive nga e gjithë bota.
Në fjalën e saj gjatë konferencës, Kryebashkiakia znj. Bufi ka folur për arritjet dhe sfidat e bashkisë për të ecur në rrugën e zhvillimit ekonomiko-social.👏👏
Kjo konferencë mbështetet nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim, UNDP.
#Përfaqësim_i_denjë_i_vendit_tonë
[lsvr_gallery images=”8118,8119,8120,8121″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]