Day: February 9, 2018

Roskoveci, Myzeqeja dhe Skëndërbeu

“ Roskoveci, Myzeqeja dhe Skëndërbeu ” ishte aktiviteti në nderim të Heroit tonë Kombëtar që u zhvillua pranë bibliotekës Roskovec. Nxënës të shkollave të mesme, shkrimtarë të njohur, historian dhe intelektualë u takuan sot në këtë aktivitet të larmishëm me histori e interpretime.
Na nderuan me prezencën e tyre shkrimtari z. Fran Ukcama, z. Toli Shabani etnograf , z. Ilirjan Gjika historian dhe profesor z. Piro Toska.
Të pranishëm në këtë aktivitet artistik ishin gjithashtu dhe z. Thoma Goga i cili ishte organizatori kryesor i këtij aktiviteti, z. Kadri Hyska Administratori i përgjithshëm dhe z. Isa Hoxha N/ Kryetar i bashkisë.
Vlerësimi i ndikimit të figurës së Heroit tonë, roli dhe kontributi i tij në historinë kombëtare ishin qellimet kryesore të këtij aktiviteti.
#Viti_Mbarëkombëtar_i_Gjergj_Kastriotit_Skëndërbeut
#Bashkia_Roskovec

[lsvr_gallery images=”7325,7326,7327,7328,7329,7330,7331,7332,7333″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]