Day: December 7, 2017

“Njeriu i Vitit 2017”

Sot në ambientet e Pallatit të Kulturës u zhvillua takimi me antarët e komisioneve të ngritura për vlerësimin e kritereve për çmimin “ Njeriu i Vitit 2017”.
Të pranishëm në këtë takim ishin Prefekti i Qarkut Fier z. Baki Bala, N/ Kryetari i bashkisë Roskovec z. Isa Hoxha, Drejtoresha e Organizatës së Shoqerisë Civile “Gruaja, Komuniteti dhe Mjedisi” znj. Ronada Hoxha.
Pjesëmarrësit dhanë mendime dhe sygjerime për proçesin e votimit dhe kriteret që duhen plotësuar për të marrë këtë çmim.
Votimi për çmimin “Njeriu i Vitit 2017” filloi sot më datë 07 Dhjetor dhe mbyllet më datë 15 Dhjetor.
Stendat dhe kutitë janë vendosura pranë : Bashkisë Roskovec dhe Njësive Administrative Kuman, Kurjan, Strum.
Unë do votoj!
Voto dhe TI!

[lsvr_gallery images=”6824,6825,6826,6827,6828,6829″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

NJERIU I VITIT 2017

“NJERIU I VITIT 2017”
Bashkia Roskovec organizon për herë të dytë aktivitetin “ Njeriu i Vitit 2017”. Këto janë çmime të përvitëshme të cilat do tu jepen figurave më përfaqësuese, që kanë kontribute të veçanta në fusha të ndryshme të jetës.
Për të bërë një zgjedhje sa më objektive, të gjithë banorët e bashkisë Roskovec janë të lutur dhe të lirë të japin propozimet e tyre për “Njeriu i Vitit 2017”, në stendat dhe kutitë e vendosura pranë : Bashkisë Roskovec dhe Njësive Administrative Kuman, Kurjan, Strum.
Votimi fillon sot më datë 7 Dhjetor dhe mbyllet në datën 15 Dhjetor.
Bëhuni pjesë e këtij votimi!
Kujdes! Votohet vetëm NJË herë!