Day: December 5, 2017

Për një bujqësi të zhvilluar

T’i lehtësojmë punën fermerëve, është një nga prioritetet e punës sonë.
Puntorët e bashkisë Roskovec po punojnë paralelisht në Marinëz për rehabilitimin e kanalit vaditës dhe në Suk 2 për rehabilitimin e kanalit kullues K36.
Për një #Bujqësi_të_zhvilluar
[lsvr_gallery images=”6718,6719,6720,6721,6722,6723″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

Takim me nxënësit

Kryetarja e bashkisë Roskovec zj. Majlinda Bufi e filloi ditën me një takim me nxënësit e Senatit të shkollës “Adem Vrapi” Roskovec.
Nxenësit shprehën të gjitha problemet aktuale të cilat krijojnë vështirësi në mbarëvajtjen e proçesit mësimor.
Kryebashkiakia dëgjoi me vëmendje dhe mbajti shënim të gjitha problemet e ngritura gjatë takimit.
Zj. Bufi siguroi nxënësit se problemet më kryesore do të marrin zgjidhje shumë shpejt.
Do të vazhdojmë punën deri në standardizimin e godinave arsimore në të gjithë territorin e Bashkisë Roskovec, duke nxitur njëkohësisht përsosjen e shërbimeve.
Për #Kushte_Bashkëkohore #Arsim_Cilësor.

[lsvr_gallery images=”6687,6688,6689,6690,6691,6692,6693″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]