Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Inagurimi Kopshtit “Lulet e Jetës”

Ditën e sotme u zhvillua inagurimi i kopshtit më të ri në Roskovec “Lulet e Jetës”.
Në këtë ceremoni ishin të pranishëm Drejtori i shoqatës “Gjysëm Hëna e Kuqe e Emirateve të Bashkuara Arabe”, Drejtor i Drejtorisë Arsimore Fier z. Shkëlqim Allkaj, Kryetarja e bashkisë Roskovec znj. Majlinda Bufi dhe sigurisht prindër dhe fëmijë të cilët prisnin me padurim hapjen e kopshtit.
Një kopsht me standarte europiane i financuar nga shoqata “Gjysëm Hëna e Kuqe e Emirateve të Bashkuara Arabe”.
Ceremonia vazhdoi me një koncert nga vogëlushët e kopshtit. Ëmbëlsia e zërave të tyre dhe lojrat e ndryshme që ata organizuan i dhuruan të pranishmëve emocione të paharrueshme.
Këtu nis e Ardhmja !

#Kopshti #LuleteJetës
#BashkiaRoskovec
[lsvr_gallery images=”5151,5152,5153,5154,5155,5156,5157,5158,5159″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x