Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Vizitori - Bashkia Roskovec

Zhvillimi i qëndrueshëm i turizmit në Roskovec është priotitet në Bashkinë e Roskovecit., pjesë me mbështetjen e “Programit Rajonal për Demokracinë Vendore të Ballkanin Perëndimor (#ReLOaD)”, me financim nga European Union in Albania dhe zbatim nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP Albania) organizata Womens Democracy Network Albania në bashkëpunim me bashkinë Roskovec ka filluar punën për promovimin e turizmit përmes vendosjes së sinjalistikës informuese dhe turistike, ngritjen e kapaciteteve të njësive administrative rreth mundësisë për zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm të zonës dhe promovimit të bizneseve vendore, njësive tregëtare dhe çdo sipërrmarje që ndikon në zhvillimin e turizmit lokal. Roskoveci njihet si një vendbanim i hershëm i pasur me monumente kulture si kisha e Shën Kollit dhe Shën Gjergjit i pozicionuar në kryqëzimin e tre qyteteve të lashtë Apolonia, Berat e Bylys pranë të cilit kalonte dhe një nga degëzimet e rrugës Egnatia.
Përmes kësaj inisiative WDN Albania, Bashkia Roskovec me mbështetjen e kryetares së bashkisë znj. Majlinda Bufi dhe partnerët kontribuojnë në vendosjen e themeleve për një rritje të qëndrueshme në sektorin e turizmit në Roskovec. Rubrika e parë po starton me promovimin e disa bizneseve të zonës.

 

adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort gebze escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort escort istanbul escort antalya escort adana escort adiyaman escort afyon escort agri escort aksaray escort amasya escort ankara escort ardahan escort artvin escort aydin escort balikesir escort bartin escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingol escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort canakkale escort corum escort denizli escort diyarbakir escort duzce escort edirne escort elazig escort erzincan escort erzurum escort eskisehir escort gaziantep escort hakkari escort hatay escort igdir escort isparta escort izmir escort izmit escort kahramanmaras escort karabuk escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kirikkale escort kirklareli escort kirsehir escort konya escort kutahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort mugla escort mus escort nevsehir escort nigde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort sanliurfa escort siirt escort sinop escort sivas escort sirnak escort tekirdag escort tokat escort trabzon escort tunceli escort usak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort cizre escort