Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Thuaji ndal dhunës! - Bashkia Roskovec

Ditën e sotme, në ambientet e Pallatit të Kulturës u zhvillua trajnimi i Ekipit Multidisiplinar të Mekanizmit të Koordinuar dhe Referimit të rasteve të dhunës në familje, me mbështetje të Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), financim të Qeverisë Suedeze. Të pranishëm në këtë takim ishin znj. Aurela Bozo eksperte e UNDP-së kundër dhunës ndaj gruas, N/ Kryetari i bashkisë z. Isa Hoxha, koordinatorja vendore kundër dhunës në familje në bashkinë Roskovec znj.Elfrida Goga, përfaqësues të qendrës Selam, përfaqësues nga Drejtoria Arsimore Fier, përfaqësues nga gjykata, policia, njësitë administrative dhe përfaqësues nga komuniteti. Gjatë këtij takimi anëtarët e ekipit teknik diskutuan mbi ecurinë e këtij mekanizmi dhe konkretisht për dy rastet e dhunës të cilat u identifikuan.
Nëse ndiheni të dhunuar drejtohuni pranë Reagimit të Koordinuar të Komunitetit në Bashkinë Roskovec.

There are no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort