Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

“Tetori Roz🌸 në Roskovec”

“Bëhu mbrojtëse e shëndetit tënd, ti ke mundësinë të zgjedhësh JETËN, në një betejë që mund të fitohet.
Aleanca e Zgjeruar e Grave Këshilltare në ditën e parë të themelimit të saj nuk la jashtë vëmendjes kauzën që i dedikohet muajit Tetor,“ Luftës kundër kancerit të gjirit”, me të cilën përballen miliona gra në të gjithë botën. Nën moton “Unë sot mendoj Roz” gratë e aleancës lexuan mesazhe sensibilizuese dhe frymëzuese për cdo grua.
Informimi, identifikimi përmes praktikave të përditshme të vetëdiagnostikimit të hershëm dhe kujdesi paliativ ndaj kësaj sëmundje u trajtuan përmes një sesioni të përbashkët informimi nga Njësia e Integrimit Evropian, Inspektori i Shëndetësisë në Bashkinë Roskovec dhe mjeku i Qendrës Shëndetsore me gratë në Njësinë Administrative Kurjan.
“C’farë ju vendosni të bëni sot mund të ndikojë në shëndetin e ardhshëm të gjirit tuaj”.
#KontrollohudheParandalo.
#TetoriRoz🌷🌸
#IridaHaxhi
#BashkiaRoskovec[lsvr_gallery images=”11845,11846,11847,11848″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” [lsvr_gallery images=”11845″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”][lsvr_gallery images=”11846″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x