Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Takim me fermerët

Moti i keq ditën e djeshme me stuhi erërash të fuqishme, shira të rrëmbyeshëm dhe breshër kanë shkaktuar dëme të mëdha në prodhimin e disa fermerëve të bashkisë.
Në takimin e zhvilluar sot midis Kryetares së bashkisë znj.Majlinda Bufi dhe një grupi fermerësh, Kryetarja i siguroi se menjëherë është ngitur një grup pune për të verifikuar dëmet e shkaktuara.
Sipas akt-kontrollit rezulton se janë shkatërruar sera , pemë frutore dhe drithëra. Ky verifikim është hapi i parë që do të shoqërohet me masa dhe vendime përkatëse sipas legjislacionit.
 [lsvr_gallery images=”5004,5005,5006,5007,5008,5009,5010″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x