Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Rikonstruksioni i Qendrave Shëndetësore

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale znj. Ogerta Manastirliu vizitoi sot Qendrën Shëndetësore të Roskovecit, qëndër kjo e cila është përfituese e projektit “Shëndet për të Gjithë”.
Jo vetëm në Roskovec por dhe në qendrat Shëndetësore Kurjan dhe Strum po punohet për të përmirësuar kujdesin shëndetësor parësor.
Së shpejti do të kemi një standart të ri nëpërmjet përmirësimit të infrastrukturës (investime në rehabilitimin e godinave dhe pajisjes së stafit mjekësor më instrumentet e duhur) dhe rritjes së kapaciteteve të stafit të qendrave shëndetësore (ofrimin e trajnimeve, ngritjen e grupeve të kolegëve dhe të forumeve të menaxherëve).

#PërmirësojmëShërbiminParësor
#BashkiaRoskovec
[lsvr_gallery images=”7892,7893,7894,7895,7896,7897,7898″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]  
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x