Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

GRATE FERMERE

Ditën e djeshme më datë 22.02.2017, në ambientin e Pallatit të Kulturës, nën kujdesin e veçantë të Kryetares së bashkisë Roskovec znj. Majlinda Bufi u zhvillua takimi me gratë fermere. Të pranishëm në këtë takim ishin edhe N/ Kryetarja e Bashkisë znj. Hava Begaj dhe disa gra fermere të zonës tonë.
Zona jonë është një zonë bujqësore dhe bashkia Roskovec që nga fillimi i aktivitetit të saj si bashki e madhe, i ka qendruar përherë pranë fermerëve. Këtë herë vëmendje të veçantë i është kushtuar grave fermere. Kryetarja e Bashkisë shprehu se do të jetë në mbështetje dhe përherë pranë tyre për çdo problem që ato kanë gjatë përditshmërisë të punës së tyre .
[lsvr_gallery images=”4268,4269,4270,4271,4272,4273″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x