Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Gëzuar 8 Marsin!

Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, festuam ndryshe.
Kjo është dita e nderimit dhe mirënjohjes së thellë ndaj nënave, grave, vajzave, motrave tona që me përkushtimin, aftësitë dhe dashurinë e tyre janë themel i suksesit të individit, familjes dhe shoqërisë.
Në të gjithë Bashkinë Roskovec dhuruam lule por të cilat më shumë sesa një lule, përcillnin dashuri, mbështetje dhe rreze shprese. 
Vëmendja e Kryebashkiakes znj. Majlinda Bufi në këtë ditë të shënuar shkoi për ato gra dhe nëna kryefamiljare, të cilat më tepër se pjesa tjetër e shoqërisë e ndjejnë më shumë peshën e jetës. Këto ndihma nuk i zgjidhin të gjitha problemet që ato hasin por ne do të jemi aty për t’i mbështetur në çdo nevojë dhe problem të tyren.
Tashmë ato s’janë më vetëm.
Ne nuk dorezohemi, ne do ia dalim!

[lsvr_gallery images=”7460,7461,7462,7463,7464,7465,7466,7467,7468,7469,7470,7471,7472,7473,7474,7475,7476,7477,7478,7479,7480,7481″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x