Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dita Botërore e Pastrimit

Në Ditën Botërore të Pastrimit kemi një qytet më të pastër fal aksionit të sektorit të pastrim- gjelbërimit të zhvilluar ditën e sotme.
Aksioni ka në fokus ndotjen e mjedisit dhe pastrimin nga mbeturinat urbane, sensibilizimin e popullatës për problematikën e mbetjeve dhe zhdukjen e fenomenit “Verbëria Ndaj Mbeturinave”.
Por sot duhet të kujtojmë se nuk është vetëm detyrë e punonjësve të sektorit të pastrim-gjelbërimit por është obligim i të gjithë komunitetit.
Të gjithë bashkë ne mund të bëjmë të mundur që ajri që thithim, uji që pijmë dhe mjedisi ku ne jetojmë të jetë i pastër.
#BashkohudheTi
#Kujdesupërmjedisin
#BashkiaRoskovec
[lsvr_gallery images=”9352,9353,9354,9355,9356,9357″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x