Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktivitete Kulturore

Ditën e djeshme në ambientin e Pallatit të Kulturës u organizua një aktivitet i cili nuk ishte organizuar më parë në Roskovec. Shfaqja “Karnavalet e Korçës” erdhi këtë herë në Roskovec nën interpretimin e aktorëve të të rinjëve të projektit “Rini Aktive” i cili jo vetëm nxit aktivizimin e të rinjve në jetën artistike e kulturore, por edhe i afron ata më tepër me artin dhe kulturën e skenës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin gjimnazistë dhe banorë të Roskovecit. Emocione të pafundme morën të pranishimit gjatë gjithë shfaqjes. Aktorët e rinj u përcollën me duartrokitje të zjarrta.Ky aktivitet u organizua me iniciativën e Kryetares së Bashkisë znj.Majlinda Bufi e cila ka qënë gjithmonë mbështetje për promovimin dhe nxitjen e artit dhe kulturës.
[lsvr_gallery images=”4627,4628,4629,4630,4631,4632,4633″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x