Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VIZITA E KRYEMINISTRIT RAMA NE BASHKINE E ROSKOVECIT

Banorë të Roskovecit dhe të fshatrave përrreth u mblodhën për të pritur Kryeministrin Rama. Kryetarja e Bashkisë zj. Majlinda BUFI, deputetët e qarkut të Fierit z. Gramoz Ruçi dhe z. Anduel Xhindi, Prefekti Xhevit Bushaj drejtues të njësive administrative dhe intelektualë të tjerë iu drejtuan fshatit Suk, aty ku u zhvillua një bashkëbisedim i hapur me Kryeministrin. Zonja Majlinda BUFI e njohu kryeministrin dhe gjithë të pranishmit për punën e mirë që po bëhet në cdo fshtat të Bashkisë Roskovec. Puna e nisur me investime të mëdha si unaza e qytetit Roskovec, shtrimi i rrugës së Vlosh- Ngjegjar, sigurimi i ujit të pijshëm dhe fillimi i rikonstruksionit të rrugës në Luar, fillimi i punës për ndërtimin e rrugës së Kurjanit, hapja dhe pastrimi i kanaleve në të gjithë fushën nga Strumi, Matka, Marinza, Kuman etj. duket nga të gjithë. Vetëm në një vit dhe investimet flasin për seriozitet në shërbimet ndaj komunitetit.
Zoti Rama falenderoi kryetaren e Bashkisë zj. Majlinda BUFI për gjithë këtë punë të mirë dhe premtoi se qeveria që ai drejton mbështet ato projekte që vihen në shërbim të qytetarëve dhe sjellin zhvillim.
Takimin zyrtar që u ndoq me interesim në Suk dhe disa banorë që dëshironin të bënin një foto me kryeministrin, i ndiqni në këtë fotoreportazh.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x