Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

FESTA E ABETARE-S

Shkolla 9-vjeçare “7 Dëshmorët” Strum organizoi ditën e premte 6 maj 2016 në Pallatin e Kulturës Roskovec, një koncert të bukur artistik me titullin “Festa e Abetares”. Prindër, nxënës, mësues dhe të ftuar nga shkolla të tjera ndoqën me interes përformancën e bukur të klasës së parë që kishte përgatitur mësuesja e pasionuar Majlinda Hallanjaku. I pranishëm ishte dhe zëvendëskryetari i Bashkisë z. Afrim Plaka.
Nxënësit e kësaj klase, të veshur bukur dilnin në skenë të qeshur e të gëzuar. Në program kishte këngë, recitime, vallzime etj.. Ata transmetonin dashurinë për atdheun, prindërit, mësuesit. Drejtori i shkollës z. Gazmend Toska ishte kujdesur deri në detaje për mbarëvajtjen e këtij koncerti.
[lsvr_gallery images=”1319,1320,1321,1322,1323,1324,1325,1326,1327,1328,1329,1330,1331,1332″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x