Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ME RITME TË LARTA

Puna për sistemimin e rrugës Roskovec – Kuman vazhdon me ritme të larta. Pas përfundimit të trotuarit nga njëri kreh, tani po punohet dhe rregullimin e trotuarit në krahun tjetër.
Pjesë e projektit për sistemimin me parametra bashkëkohor të kësaj rruge, është dhe veshja me beton dhe me bordura anësore të kanalit që vjen nga Kumani. Përveç efektivitetit që sjellin, këto punime shtojnë sigurinë e qarkullimit dhe mënjanojnë aksidentet.
Po sot filloi dhe puna për ndërtimin e rrotondos në kryqëzimin tek hyrja e qytetit që është pjesë e projektit të këtij segmenti rrugor.
[lsvr_gallery images=”1876,1877,1878,1879,1880,1881,1882,1883,1884,1885,1886,1887,1888,1889,1890,1891,1892,1893,1894,1895,1896,1897,1898″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x