Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

KRONIKA E NJË FESTE ORË PAS ORE

– Ora 9.oo. Për herë të parë banda frymore e qytetit krijon atmosferën muzikore.
– 9.oo-9.45. Një grup fëmijësh garojnë më bicikleta
– 10.oo. Zbulohet monumenti. Emocione dhe performancë muzikore.
– 11.00. Panairi i madh agro-bujqësor dhe artizanat.
– 11.30.-12.oo Ekspozitë e arteve figurative. Piktori roskovecar Bajram Mato me 60 punime te shkëlqyera.
– 12.3o- 13.oo Një dokumentar historik. Koktejl dhe ekspozitë retrospektive.
– 18.00-20.oo Një finale futbolli për t’u mbajtur mend. Roskoveci kampion. Shpërndahen certifikatat e mirënjohjes dhe të cilësisë për gjyqtarët, trajnerët, golashënuesit dhe një kupë e bukur për fituesit.
– 21.oo -Rishfaqet dokumentari historik.
21.30 -24.oo- Një mbrëmje që nuk harrohet.Trupa e Portokallisë në shfaqje live për banorët e Roskovecit.

[lsvr_gallery images=”2434,2435,2436,2437,2438,2439,2440,2441,2442,2443,2444,2445,2446,2447,2448,2449,2450,2451,2452″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x