Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

INVESTOHET NE INFRASTRUKTURE RRUGORE

Rikonstruksioni, përmirësimi dhe mirëmbajtja e infrastrukturës rrugore është një ndër prioritetet kryesore të punës së Bashkisë Roskovec. Rruga Dushk në Njësinë Administrative Kurjan me një gjatësi prej 1430 metra , prej vitesh është kthyer në shqetësim për banorët, duke vështirësuar jo vetëm transportimin e prodhimeve bujqësore të zonës drejt vend – tregtimeve të tyre, por edhe të lëvizjes dhe komunikimit të përditshëm të vet banorëve
Pas hedhjes së çakullit në të gjithë gjatësinë e rrugës, ka filluar shtrimi i saj me rërë bituminoze.
Kjo është një tjetër rrugë që do t’i shtohet rrugëve me parametra europian që janë ndërtuar nga Bashkia Roskovec.
[lsvr_gallery images=”3735,3736,3737,3738,3739″ items_per_row=”3″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x