Inagurimi i ambienteve sportive pranë shkollës “Alush Grepcka”, Roskovec

Arsimi është themeli kryesor për zhvillimin e një shoqërie.
Për këtë arsye i kemi kushtuar vëmendje të veçantë përmirësimit të infrastrukturës arsimore në territorrin e Bashkisë Roskovec.
Ditën e djeshme kemi inaguruar ambientet sportive të brendshme dhe të jashtme pranë shkollës “Alush Grepcka”, Roskovec.
Bashkia Roskovec, synon të nxisë të rinjtë të angazhohen në ushtrimin e sporteve të ndryshme si dhe të evidentojë fëmijët që mund të kenë talente në sporte specifike.
Terrenet sportive nuk do të përdoren vetëm nga nxënësit, por edhe nga komuniteti pasditeve, për të edukuar dhe orientuar qytetarët drejt sportit dhe aktiviteteve fizike, si mjet për të luftuar dhe shmangur shfaqjet negative të kohës.
Gjatë inagurimit ishte i pranishëm Zv. Kryetari i Bashkisë z. Maksim Goga, Drejtoresha e Zyrës Vendore Arsimore Roskovec zj. Brikena Hajdini, stafi mësimor i shkollës “Alush Grepcka” si dhe nxënës.
#BashkiaRoskovec
[lsvr_gallery images=”10785,10786,10787,10788,10789,10790″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]