Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Festa verore e Vidhishtës

Festa verore e Vidhishtës😁
Përsëri mbrëmja e djeshme na mblodhi së bashku për të festuar për vitin e dytë festën e Vidhishtës.
Nuk ishin vetëm banorët e zonës por dhe banorë të gjitha fshatrave të cilët iu bashkuan kësaj feste, tashmë të kthyer në traditë.
Fjalën përshëndetëse e mbajti Kryetarja e Bashkisë Roskovec zj. Majlinda Bufi, e cila përveç falenderimeve dhe urimeve të shumta, prezantoi familjet në nevojë, përfituese të projektit të Bashkisë për rehabilitimin e banesave. 👏👏
Muzika popullore me këngëtarët Ylli Dardha, Pëllumb Plaka, Arbër Pelo dhe orkestra me muzikë të lehtë me Hekuran Halla dhe Fiori Dore, e gjallëruan mbrëmë Vidhishtën.
Të tjera gjëra të bukura na presin, pasi roskovecarët meritojnë më shumë.
Të punojmë së bashku për Roskovecin që duam!
[lsvr_gallery images=”8574,8575,8576,8577,8578,8579,8580,8581,8582,8583,8584,8585″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x