Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

FËMIJËT NË SKENË

Si asnjë herë tjetër skena e Pallatit të Kulturës Roskovec nuk ka patur kaq shumë artistë të vegjël dhe spektatorë të mëdhenj. Ishin prindërit dhe gjyshërit e vogëlushëve që ndiqnin këta artistë të mrekullueshëm. Pothuaj të gjithë kopshtet në çdo fshat zhvilluan koncertet e tyre me rastin e 1 Qershorit – Festës së femijëve. Të tillë mund të përmendim kopshtet në Marinëz, Kuman, Velmish, Ngjeqar etj.
Me këto aktivitete Bashkia e Roskovecit synon kultivimin e vlerave kulturore, edukimin përmes veprimtarive masive. Duke u rritur me këtë frymë brezat e vogëlushëve, zhvillojnë edhe pasionin e tyre për artin dhe muzikën.
Ky fotoreportazh është një përmbledhje fotografish nga këto aktivitete.
[lsvr_gallery images=”1758,1759,1760,1761,1762,1763,1764,1765,1766,1767,1768,1769,1770″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x