Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Donacion për komunitetin e Bashkisë Roskovec

Sot më datë 13.10.2016 u dhuruan 30 makina qepse familjeve më në nevojë. Fondacioni “ Gjysëm Hëna e Kuqe e Emirateve të Bashkuara Arabe” në bashkëpunim me Bashkinë Roskovec bënë këtë donacion për të ndihmuar vetëpunësimin dhe përmirësimin e kushteve të jetesës së këtyre familjeve. Fjalën hapëse në këtë aktivitet e mbajti kryetarja e Bashkisë znj. Majlinda Bufi, e cila përshëndeti përfaqësuesit e fondacionit për këtë bashkëpunim të frytshëm dhe mirëpriti familjet përfituese, duke i premtuar se do të ketë të tjera nisma të po të njëjtit format. Pjesmarrës ishte edhe nënkryetari z. Isa Hoxha, i cili u tregua i pakursyer për të dhënë ndihmesën e tij. Bashkia Roskovec synon rritjen e të vetëpunësuarve si rrjedhojë edhe përmirësimin e nivelit të jetesës.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x