Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Dita Ndërkombëtare për eliminimin e dhunës ndaj grave. - Bashkia Roskovec

25 Nëntori, Dita ndërkombëtare për eliminimin e dhunës ndaj grave shënon çeljen e Fushatës së 16 ditëve të aktivizmit kundër dhunës me bazë gjinore.
Bashkia Roskovec i bashkohet kësaj fushate duke vendosur në hyrje të godinës së bashkisë së re një fjongo simbolike në ngjyrë portokalli dhe hapjen e një ekspozite në sheshin qëndror të bashkisë , ku janë prezantuar punime artistike, piktura dhe ese nga nxënësit e shkollave të Roskovecit.
Qytetarët kureshtarë vizituan ekspozitën e cila do të qëndrojë e hapur 🔛 gjatë 16 ditëve të aktivizmit kundër dhunës me bazë gjinore dhe dhunës në familje, duke përcjell mesazhe për një të ardhme pa dhunë dhe pabarazi.
Çdo grua dhe çdo vajzë ka të drejtën për një jetë pa dhunë. Për t’i dhënë fund kësaj shkelje të madhe të të drejtave të njeriut që kufizon përparimin tonë në shumë mënyra, le të bashkohemi të gjithë së bashku dhe të mos lëmë askënd pas dhe të shtojmë veprimin tonë kolektiv për t’i dhënë fund dhunës ndaj grave dhe vajzave në Roskovec.
#DËGJOBESOMBËSHTET
#BashkiaRoskovec
#Bashkohudheti
#Botaportokalli
#Orangetheworld
#Ministriaeshëndetësisdhembrojtjessociale
#edlirapapavangjeli

There are no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort