Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

DELEGACION NE KOSOVE

Për dy ditë me radhë , një delegacion i bashkisë Roskovec, i përbërë nga këshilltarë dhe specialistë të administratës ishim mysafirë në Prishtinë e Gjakovë.
Në komunën e Prishtinës u pritëm nga kryetari z.Shpend Ahmeti dhe anëtarë të kabinetit të tij .Eksperinca e Tij në drejtimin e komunës , vendimarrja në këshillin komunal , ishin disa nga temat e diskutimit .Në Kosovë ka një decentralizim më të qartë dhe më të plotë ligjor të pushtetit vendor në ushtrimin e kopentencave dhe shërbimeve ndaj qytetarëve.
Në Gjakovë u shpreh një interes i
madh nga Drejtoria e Bujqësisë atje për prodhimet tona bujqësore .
Si në Prishtinë dhe në Gjakovë , i ftuam të kemi në bashkinë tonë shumë shpejt grupe të interesuar investitorësh sidomos në fushën e bujqësisë.Besojmë fort që kjo vizitë pune t’u shërbejë sado pak këshilltarëve tanë në vendimarrje; punonjësve të administratës në shërbim ndaj qytetarëve dhe fermerëve tanë prodhues në partneritet me investitorë dhe tregtarë të interesuar !
[lsvr_gallery images=”3639,3640,3641,3642,3643,3644,3645,3646,3647,3648″ items_per_row=”3″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x