Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VIZITË E KOMPANISË KINEZE

Një kompani shtetërore kineze e quajtur SINOHYDRO vizitoi ditën e shtunë më 30 prill 2016 Bashkinë e Roskoevcit ku u pritën nga kryetarja zj. Majlinda BUFI. Kjo kompani ka si veprimtari të saj shërbime në sektorin publik si prodhim dhe montim impjantesh hidroketnike, sisteme elektrike me burime diellore etj.
Ka rreth një vit që operon në vendin tonë e në këtë kuadër shprehën interesin e tyre për të bashkëpunuar në fushat që ata operojnë. Në këtë takim të parë palët shprehën interesin e ndërsjelltë dhe më vonë do të shikohet konkretisht ecuria e bashkëpunimit. Kryetarja e bashkisë zj. Majlinda BUFI i falenderoi miqtë kinezë për interesimin e tyre.
[lsvr_gallery images=”1227,1228,1229,1230,1231,1232,1233″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x