Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

TË MOS HARROJMË SE NGA VIJMË

Vërtetë të mos harrojmë se nga vijmë, se pastaj nuk dimë se ku shkojmë. Ky është lejtmotivi apo mesazhi që përcillet në një takim të përvitshëm në bujtinën e inxh. Vangjel Prifti ne Marinez. Edhe kjo e dielë sot më datë 29 maj 2016 kaloi me mbresa ta rralla nga ky takim. Një ftesë verbale bashkë me kryetaren e bashkisë zj. Majlinda BUFI dhe kryetarin e fshatit Haxhi Ruko na çoi në këtë takim. Por befasia i kaloi pritshmëritë. Historia e një fisi nuk qenka “pronë” vetëm e këtij fisi. Aty u njohëm me trungun nga kanë dalë degët e një fisi tashmë të madh. Mbledhja cdo vit e familjeve PRIFTI në këtë bujtinë tregon edhe për trashëgiminë kulturore. Një përshëndetje speciale bëri edhe zj. Majlinda Bufi.
Edhe pse e dielë si ditë pushimi, mësuam më shumë se kaq. Falenderojmë çiftin mikpritës Vangjel e Zana Prifti.

[lsvr_gallery images=”1656,1657,1658,1659,1660,1661,1662,1663,1664,1665,1666,1667,1668,1669,1670,1671,1672,1673,1674,1675,1676,1677,1678,1679,1680,1681,1682,1683,1684,1685″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x