Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

PRITJE E NGROHTË MIQËSORE

Ditën e martë më datë 31 maj 2016, kryetarja e Bashkisë Roskovec zj. Majlinda BUFI priti në një takim të veçantë Mitropolitin e Apollonisë, Fierit, Patosit dhe Libofshës, Hirësinë e Tij z. Nikolla. Në këtë takim Hirësia e Tij shoqërohej nga kleriku At Nikolla Nushi. Ndodheshin edhe zëvendëskryetari Afrim Plaka si dhe drejtori i Kulturës Thoma Goga. Pasi u uroi mirëseardhjen mysafirëve të nderuar, kryetarja e bashkisë e uroi klerikun e lartë edhe për fronëzimin e tij në detyrën e lartë të Metropolitit.
Në takim u fol për ruajtjen e objekteve të kultit dhe të trashëgimisë së vlerave kulturore të tyre. Palët diskutuan dhe informuan lidhur me problemet për ngritjen e kishës ortodokse në Roskovec. Gjithashtu u fol edhe për aplikimin e disa projekteve social kulturore për fëmijët dhe të rinjtë.
Në përfundim Metropoliti z. Nikolla falenderoi kryetaren e Bashkisë Roskovecit zj. Majlinda BUFI për pritjen e ngrohtë e miqësore.
[lsvr_gallery images=”1700,1701,1702,1703,1704,1705,1706″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]  

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x