Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

RILINDJE URBANE

Në ditën e sotme më datë 22.11.2016, në Bashkinë Roskovec u inspektua zbatimi i tre projekteve : Unaza e qytetit , Projekti Zhvillimor për fshatin Kuman dhe sistemimi, asfaltimi i rrugës së fshatit Kurjan , nga Ministria e Zhvillimit Urban znj. Eglantina Gjermeni dhe Kryetarja e Bashkisë znj. Majlinda Bufi. Këto investime, nga qendrat drejt zonave rurale, do të sjellin rigjallërimin e gjithë territorit të Bashkisë sonë. Gjthashtu u inspektua dhe projekti për rikonstruksionin e banesave të komunitetit Rom dhe Egjyptian, si një nga 10 Bashkitë përfituese të këtij fondi.
[lsvr_gallery images=”3619,3620,3621,3622,3623,3624,3625,3626,3627,3628,3629″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x