Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Kryetarët dhe Deputetët në vite - Bashkia Roskovec

Dita e djeshme shënoi dhe ditën e fundit të javës kulturore në kuadër të 95 vjetorit të Roskovecit si Njësi Administrative.
Një ditë e gjatë kjo e cila filloi në orët e para të mëngjesit me panairin e produkteve artizanale, ekspozitën e pikturave nga piktorët e rinj roskovecarë, për të vijuar më pas me koncertin e mbrekullueshmë të grupit të fëmijëve të Roskovecit kombinuar me grupin e vallëzimit të Fierit dhe Patosit.
E veçantë e kësaj dite ishte dhe komedia “I sëmuri për mend”, e luajtur për herë të parë nga të rinjtë e Roskovecit. Talenti, përkushtimi dhe interpretimi i shkëlqyer ishin cilësitë të cilat i karakterizonin këta të rinj.
Dita vazhdoi me ndeshjen finale për kupën “24 Korriku”, e cila u luajt nga dy ekipet finaliste Roskoveci dhe Strumi. Fitues i titullit rezultoi ekipi i Roskovecit me rezultatin 2 me 0.
Ishte Zv. Kryetari i Bashkisë z. Isa Hoxha, i cili i dorëzoi kupën kampionëve dhe shpërndau çertifikata mirënjohje futbollistëve për seriozitetin e treguar gjatë gjithë kampionatit.
Mbrëmja iu dedikua ish Kryetarëve dhe ish Deputetëve roskovecarë, ata të cilët kanë dhënë kontributin e tyre për ta bërë Roskoveci një vend më të mirë për të jetuar.
Për të shpërndarë çertifikatat e mirënjohjes, u ngjit në skenë Kryetarja e Bashkisë zj. Majlinda Bufi dhe z. Bekim Murati, Drejtor i Agjensisë së Mbështetjes së Vetëqeverisjes Vendore.
Kryebashkiakia shprehu falenderime dhe mirënjohje për gjithë secilin, për punën e tyre dhe kontributin e dhënë në Roskovec.
Aktorët e teatrit “Bylis” me komedinë “Zi e më Zi” dhe parodistët e Vlorës ishin të ftuarit e veçantë, ndryshe nga mbrëmjet e tjera.
Momente festive kaluan të gjithë qytetarët e Bashkisë Roskovec me interpretim e shkëlqyer të këngëtarëve : Luziana, Ergys Hyka dhe Jazz club band.
Falenderojmë të gjitha qytetarët të cilët u bën pjesë e këtyre 5 ditëve festive.
Sot jemi 95 vite Njësi Administrative.
Rikujtojmë historinë e Roskovecit.
Së bashku do të krijojmë gjurmët e Roskovecit, për ta bërë ata të dukshëm edhe tek brezat e rinj.
Ta gëzojmë festën!

There are no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort