Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

‘Dita Botërore e Edukimit Mjedisor’

Sot në 26 Janar , në Ditën Botërore të Edukimit Mjedisor, Sektori i menaxhimit të projekteve, Sektori i Arsimit dhe Sektori i Mjedisit në Bashkinë Roskovec , organizuan : marshimin me biçikleta me fëmijët e Kopshtit “Lulet e Jetës” ;
pankartat dedikuar mjedisit ;
koshat të krijuar me materiale të ripërdorura të ndara sipas ngjyrave, si një sinjal sensibilizues për mbrojtjen e mjedisit dhe si simbol i të jetuarit në mënyrë ekologjike.
Edukimi mjedisor është një proçes dinamik dhe gjithëpërfshirës , që kërkon të zgjojë tek qytetarët ndërgjegjësimin mbi problemet mjedisore. Edukimi i fëmijve sot, sjell të nesërmen me të rinj dhe breza të edukuar me dashurinë për mjedisin dhe planetin tokë në të cilin në jetojmë.🌱🌱🗑️♻️
[lsvr_gallery images=”12429,12430,12431,12432″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x