Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

AKSION SENSIBILIZUES

Në kuadrin e nismës “Qytetet e gjelbërta” edhe Bashkia Roskovec, në zbatim edhe të programit të shpallur, u përfshi në aksionin sensibilizues “Ta Pastrojmë Shqipërinë në një ditë”.
Punonjës të administratës, nxënës e mësues, intelektualë si dhe punonjës të sektorit të pastrimit të qytetit dolën nëpër rrugë, nxënësit e shkollave në mbediset që kanë pranë dhe zhvilluan një aksion model. Fotoreportazhi i radhës transmeton mesazhin e ruajtjes dhe mirëmbajtjes së mjediseve ku jetojmë.
Disa nga fotot janë fiksuar në rrugë, disa në shkollat “Adem Vrapi” e “Alush Grepcka” Roskovec, Ajet Toska në Suk -2, “Jashar Muhameti” në Vlosh, “Didin Bishani” në Kurjan, “Sabri Refiti” Ngjeqar etj.
[lsvr_gallery images=”1495,1496,1497,1498,1499,1500,1501,1502,1503,1504,1505,1506″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x