Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
VAKSINAT ANTIGRIP - Bashkia Roskovec

Në kuadër të emergjencës së situatës gripale dhënë nga Ministria e Shëndetësisë, të gjitha Qendrat Shëndetësore të Bashkisë Roskovec janë furnizuar me vaksinën antigrip prej datës 05.01.2017. Në të gjitha Q.Sh. po aplikohet çdo ditë kjo vaksinë për të gjitha grupet e rriskut të dhënë në udhëzimet e MSh dhe IShP ( mosha e tretë dhe pacientët me sëmundje kronike )
Vaksinimi është një nga masat kryesore dhe më efikase për parandalimin e Gripit. Qendrat Shëndetësore, si dhe i gjithë personeli, janë në gatishmëri të plotë në 7 ditë të javës.

 

There are no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort