Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

NDESHJA QË MBYLLI FAZËN DIREKTE

Ditën e premte në fushën e Roskovecit u zhvillua ndeshja direkte midis Kurjanit dhe Kumanit. Takimi që u zhvillua nën drejtimin korrekt te treshes së gjyqtarëve me kryesor Kreshnik Cjapi, u ndoq me interesim nga qytetarët. Ekipi i Kumanit kaloi shpejt në avantazh. Por dhe ekipi i Kurjanit iu përgjigj shpejt me golin e barazimit. Por ekipi i Kumanit u tregua më i organizuar duke e fitur këtë ndeshje me rezultatin 6-2.
Në këtë mënyrë ka përfunduar faza e ndeshjeve direkte duke përcaktuar edhe renditjen si më poshtë:
Roskoveci 7 pikë
Strumi 5 pikë
Kumani 3 pikë
Kurjani 1 Pikë.
Në këtë mënyrë ekipet finaliste Roskoveci dhe Strumi do të përballen edhe një herë më datë 24 korrik për të fituar kupën më emrin “24 korrik”.

[lsvr_gallery images=”2134,2135,2136,2137,2138,2139,2140,2141,2142,2143,2144,2145,2146,2147,2148,2149″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x