Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Investojmë pë të rinjtë

Një aktivitet ndryshe në shkollën 9- vjeçare “Rexhep Kothere”, Kuman, aktivitet i organizuar nga përfaqësuesi i “Peace Corps” z. Robert White dhe Koordinatori i “Social Qendër Komunitare” z. Endri Goga në bashkëpunim me Drejtorin e shkollës z. Margarit Dhima.
Z. White iu foli nxënësve për rolin e tij si vullnetar i “Peace Corpus” dhe ndau me ta eksperiencat dhe impresionet e tij nga vendet ku ai kishte jetuar e punuar.
Etja e madhe e nxënësve për të mësuar më shumë për “Peace Corps” dallohej në pyetjet e shumta që ata I bënin z. White.
Ky është vetëm fillimi…
Aktivitetet të tjera na presin.

[lsvr_gallery images=”7102,7103,7104,7105,7106,7107,7108″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x