Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dita e dytë e fushatës kundër dhunës me bazë gjinore

Në ditën e dytë të #fushatës së aktivizmit kundër dhunës me bazë gjinore🧡
🙏Nën kujdesin e vecantë të Kryetares së Bashkisë znj.Majlinda Bufi patëm kenaqësine të mirëprisinim në Roskovec Menaxheren e Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim PNUD Znj. Edlira Papavangjeli,
🙏Në bashkëpunim me Qëndrën për Nisma Ligjore Qytetare (QNL) dhe me pjesëmarrjen e përfaqësueseve, Koordinatorëve Vendore, Administratorëve shoqëror dhe anëtarëve të Mekanizmit të Koordinuar të referimit në Bashkitë Roskovec, Patos dhe Fier.
➡️Me mbështetjen e UNDP Shqipëri në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u organizua aktiviteti me temë: ✅“Roli i Njësive Administrative në identifikimin, referimin dhe rehabilitimin e viktimave të dhunës në familje”.
Projekti; “Mbështetje Mekanizmit të Koordinuar të Referimit të rasteve të dhunës në familje në bashkitë Patos, Roskovec dhe tre Njësi Administrative të Bashkisë Fier.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x