Në mbështetje të VKM Nr.666 datë 10.10.2019 për “Kuotat financiare të ushqimit në mensa e konvikte dhe përcaktimin e kritereve për përfitimin e bursave e të pagesave për nxënësit e arsimit parauniversitar në institucionet arsimore publike”,njoftojmë nxënësit e arsimit të mesëm profesional viti i I(parë) në institucionet arsimore publike , që janë të interesuar të aplikojnë për të përfituar një prej bursave të shtetit sipas kritereve përkatëse në VKM,se duhet të paraqiten pranë Bashkisë Roskovec,në Sekretarinë e Këshillit për të dorëzuar dokumentacionin përkatës.

Afati përfundimtar për plotësimin e dokumentave është data 10.12.2021.

Për cdo informacion dhe sqarim ju lutem paraqituni në Sekretarinë e Këshillit Bashkiak.