Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Misioni - Bashkia Roskovec

MISIONI
Bashkia Roskovec ka për mision hartimin dhe zbatimin e strategjive dhe politikave,ushtrimin efektiv të funksioneve dhe kompetencave, ofrimin dhe realizimin e shërbimeve bazuar në nevojat e komunitetit në përputhje me kuadrin ligjor në Republikën e Shqipërisë.

BashkiaRoskovec, në Planin Operacional të Zhvillimit Lokal ka prioritet kryesor zhvillimin dhe diversifikimine ekonomise lokale mbështetur në një program të zhvillimit të qëndrueshëm të territorit nëpërmjet:

1.përmirësimit të klimës ndaj biznesit,
2.zhvillimit të bujqësisë, frutarisë dhe mbrojtjes së mjedisit.
3.mbështetja ndaj bizneseve lokale për të mundësuar fuqizimin e tyre dhe rritjen e punësimit.
4.krijimi i kushteve për kreditimin e fermereve dhe agro-biznesit,
5.organizimi i panaireve për promovimin e produkteve lokale,
6.përmiresimi i shërbimeve bujqësore, zoo-teknike dhe zgjerimit të kapaciteteve të serave

escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort