Vijon trajnimi i stafeve në Qendrën e kujdesit ditor, PAK.

Vijojnë trajnimet intensive teorike dhe praktike në Qendrën e kujdesit ditor PAK.
Ndërthurim teorinë dhe praktikën për të ndërtuar kapacitete të mirëtrajnuara të stafeve që do të punojnë në qendër.
Fëmijët me nevoja të veçanta kanë nevojë për përkushtim, vëmendje dhe angazhim në zhvillimin e tyre, disafish më shumë se një fëmijë që nuk i ka këto nevoja speciale, Bashkia Roskovec do të vërë së shpejti në dispozicion të këtyre fëmijëve qendrën e kujdesit ditor PAK.
Ky projekt implementohet në kuadër të Programit Rajonal mbi Demokracinë Vendore në Ballkanin Perëndimor ( ReLOad) me financim të Bashkisë Roskovec.
#BashkiaRoskovec
#societyForwardCenter
#QendraeKujdesitDitorPAK
#ReLOad